Zaplanowane pokazy lotnicze na Mazurach w 2023 roku – wydarzenie, które musisz zobaczyć!

Mazury AirShow 2023 to wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy lotnictwa i nie tylko. Przygotujcie się na spektakularne pokazy w malowniczej scenerii Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie niebo staje się areną dla najwybitniejszych pilotów, zespołów pokazowych i samolotów. To jedna z tych okazji, które trzeba wykorzystać, by przeżyć niezapomniane chwile!

Rok 2023 będzie pełen emocji, rozrywki i adrenaliny, dzięki organizatorom Aeroklubu Krainy Jezior, którzy przygotowali niesamowity cykl imprez lotniczych. Już 10 kwietnia wystartujemy uroczystym Apelem Pamięci, upamiętniając ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. To ważne wydarzenie, które przypomina nam o naszej historii i jednoczy nas w modlitwie.

Największym hitem tego sezonu będzie XIII Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmi i Mazur, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 roku. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć nie tylko najlepsze maszyny, ale także poznać miłośników lotnictwa z całego świata.

Kolejnym punktem programu jest „XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur”, który odbędzie się w dniach 2-6 sierpnia 2023 roku. W ramach tego wydarzenia, nie możemy zapomnieć o „Międzynarodowym Zlocie Wodnosamolotów MAZURY 2023”. To nie lada gratka dla fanów latających łodzi i samolotów-amfibii.

Prawdziwym wisienkiem na torcie jest „Mazury AirShow 2023”, które odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia 2023 roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń na mazurskim niebie, które przyciąga najlepszych pilotów – Mistrzów Polski i świata. Podziwiajcie najnowocześniejsze maszyny oraz zabytkowe konstrukcje, które przeniosą was w świat lotnictwa od jego początków XX wieku aż po współczesność.

Mazury AirShow to impreza, która zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W 2013 roku została wyróżniona tytułem „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” w kategorii WYDARZENIE, a w 2015 roku otrzymała certyfikat marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury”. To prawdziwy dowód na jej jakość i prestiż.

Największym wyróżnieniem były „Błękitne Skrzydła”, przyznane przez Krajową Radę Lotnictwa i miesięcznik „Skrzydlata Polska” w 2018 roku. To potwierdzenie, że Mazury AirShow to wydarzenie na światowym poziomie.

Niezapomniane pokazy odbywają się w malowniczej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności. Tafla jeziora to doskonałe lądowisko dla maszyn, które rzadko można zobaczyć na pokazach, zwłaszcza wodnosamolotów. Co najlepsze, możecie to wszystko obejrzeć całkowicie za darmo!

To nie koniec innowacji, które przygotowuje Aeroklub Krainy Jezior. Studio TV AirShow transmituje na żywo pokazy internetem, dzięki czemu każdy może śledzić to wydarzenie z dowolnego miejsca na świecie. Nie zabraknie również znakomitego komentarza od doświadczonych ekspertów.

Mazury AirShow to nie tylko pokazy lotnicze, to prawdziwa uczta dla fanów lotnictwa. To wydarzenie, które łączy historię z nowoczesnością, pasję z profesjonalizmem. Nie przegapcie tej okazji, by uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie! Zaplanujcie już teraz swój wyjazd do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i dołączcie do nas na niezapomnianej przygodzie w powietrzu!