Z Tatrami w tle

IMG_8929_vhxnzf

W dniach 15-16 sierpnia 2015 r. odbyła się 8. już edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, imprezy, która pozwala podziwiać wspaniałe maszyny i kunszt pilotów z pięknymi górami w tle. Pogoda dopisała, pomimo iż prognozy straszyły burzami. Na niebie prezentowały się samoloty sportowe na przemian z trzema „latającymi czołgamii” czyli śmigłowcami Mi-24. Było także lotnictwo historyczne: Boeing Stearman, RWD-5R, Jak-18, Piper Cub oraz Bucker Jungmann. Piękną akrobację zaprezentował na swojej Extrze niezwykle w naszym kraju lubiany Uwe Zimermann z Niemiec.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieciaków. Wieczorem na niebie rozgościły się balony, a tuż po zmroku w huku sztucznych ogni wychynęły „latające smoki”, czyli zespół Regata Flying Dragons Team z Krakowa. Dali oni piękny pokaz zespołowego latania na paralotniach z napędem z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych.

Nowotarska impreza słynie w całym kraju z dobrej organizacji i wszyscy piloci chętnie na nią przylatują. Również publiczność bardzo sobie chwali możliwość podziwiania przelotów z zachodzącym słońcem nad górami w tle. Polecamy gorąco wszystkim, którzy jeszcze w Nowym Targu na pikniku nie byli!

(tekst na podst. lotniczapolska.pl, zdjęcia: emplspotters.pl)